Kurs samoobrony dla osób w każdym wieku

Umiejętność obrony przed napastnikiem jest potrzebna w każdym wieku. Odpowiednia reakcja czy ruch mogą uchronić nasze zdrowie, a nawet życie. W naszej szkole prowadzimy zajęcia dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Na nasze kursy zapraszamy osoby, które nigdy przedtem nie uczyły się sztuk walki. Szkolimy od podstaw, chcemy, by każdy kursant zrozumiał, na czym polegają poszczególne chwyty, kopnięcia czy ciosy. Tłumaczymy, jak działają prawa fizyki, które prawidłowo wykorzystane, mogą unicestwić napastnika.

Pokazujemy najczęstsze zachowania bandyty i możliwości obrony przed nim. Ćwiczymy różne techniki samoobrony. Dokładnie omawiamy, w jaki sposób należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Podczas treningów skupiamy się również na rozwoju psychicznym. Asertywność, wiara we własne możliwości i siłę, stanowczość i dyscyplina są umiejętnościami, które przydadzą się nie tylko w razie zagrożenia, ale też we wszelkich sytuacjach codziennych.

Dlaczego warto zapisać się na kurs samoobrony?

Regularne treningi pomogą wyćwiczyć wiele umiejętności. Przede wszystkim, dzięki nauce samoobrony zniknie bezradność, a Wy będziecie czuli się bezpieczniej i pewniej.

To niejedyny powód, dla którego warto rozważyć rozpoczęcie kursu. Podczas zajęć dużo ruszamy się, ćwiczymy, skaczemy – wszystkie te czynności pozytywnie wpłyną na Twoją kondycję fizyczną i pozwolą zrzucić zbędne kilogramy.

Popracujemy też nad koordynacją ruchową, dzięki czemu zyskasz świadomość każdego z wykonywanych ruchów i wyćwiczysz odpowiednią postawę. Wszystko to sprawi, że zwiększysz własne bezpieczeństwo, ale też poczujesz się lepiej we własnym ciele.

Dbamy też o to, by podczas naszych kursów panowała przyjemna, bezstresowa atmosfera. Każdy ruch pokazujemy tyle razy, ile trzeba, by kursant w pełni go zrozumiał i umiał wykorzystać.

Warto zadbać o własne bezpieczeństwo!